Köszöntöm
a "Lenkey Károly" Kecskeméti Nemzetőr Egyesület
weboldalán!
2019
2019 évben a "Lenkey Károly" Kecskeméti Nemzetőr Egyesület a NEA-MA-19-EG-0520 pályázaton 195.000,- Ft támogatást nyert el cél szerinti tevékenység segítésére.
Támogató: Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Fejezetet irányító szerv a Miniszterelnökség
Nemzeti Együttműködési Alap
2017. március 15.
Koszorúzás Kecskeméten - Beszámoló közgyűlés
Egyesületünk a Március 15-i megemlékezés és koszorúzást követően megtartotta a 2016. évi beszámoló közgyűlését.
Fotó: Bakos Tibor
2016. május 07.
Bográcsos főzőverseny Kerekegyházán.
Fotó: Nagy Júlianna és Bakos Tibor
2016. április 09.
Kunbaracsi tábor takarítása.
Fotó: Bakos Tibor nőr. ddtbk.
2016. március 15.
Koszorúzás Kecskeméten.
Fotó: v. lg. Béni Tibor mk. nőr. ezredes
2016 január 10. - A doni áttörés 73. évfordulója.
Dr. Szeberényi Gyula Tamás (Fidesz) alpolgármester és Süli Csontos Ottó (JOBBIK) önkormányzati képviselő helyeztek el koszorút Kecskemét városvezetése nevében a Deák téri Hősi emlékműnél azon a megemlékezésen, amit a tragikus doni áttörés 73. évfordulója alkalmából rendeztek vasárnap délben.
Megelőzően, 11 órakor a Kecskeméti Református Templomban istentiszteleten emlékeztek meg a doni áldozatokról. Mint ismert: 1943. január 12-én kezdődött meg a Don-kanyarban a szovjet áttörés. A Vörös Hadsereg offenzívája 12-én a reggeli órákban indult meg -40 fokos hidegben, és az elhúzódó hősies utóvédharcokban a Magyar Királyi 2. Honvéd Hadsereg teljes széthullását okozta. A magyar csapatok szívósan ellenálltak, azonban az irgalmatlan orosz túlerő térdre kényszeríttette honvédeinket. A magyar katonák irreálisan hosszú, több mint 200 kilométeres frontvonalat kellett megtartaniuk. Mindezt nyári felszerelésben, ugyanis a téli hadfelszerelés nem érkezett meg, a német hadvezetés - a megállapodások ellenére - nem látta el a magyar csapatokat a beígért korszerű fegyverekkel, ráadásul szállítókapacitásukat sem bocsátották a katonáink rendelkezésére. A kilátástalan helyzet ellenére a magyar honvédek az iszonyatos körülmények között több napon át keményen védekeztek. Emberfeletti hőstettet hajtottak végre, de végül a kommunista hadigépezet maga alá gyűrte a Keleti Front védvonalát. A harcokban és a hosszú visszavonulás alatt 100-120 ezer magyar katona vesztette életét. A református templomban vasárnap rendezett emlékező istentiszteleten részt vettek a Honvéd Hagyományőrző Egyesület, a Történelmi Vitézi Rend, és a Bács-Kiskun Megyei Nemzetőr Szövetség képviselői. Igét hirdetett Vincze Árpád lelkipásztor, emlékező beszédet pedig lovag Kenyeres Dénes nyugállományú honvéd alezredes mondott. Mint elhangzott: Kecskemétről mintegy 13 ezer katona indult 1942 nyarán a Don-kanyarhoz, akik közül az áttörést követően, 1943. februárban már csak 4.800 volt életben.
Az emlékező istentiszteleten a Kecskeméti Református Gimnázium 10/d. osztálya szolgált, valamint egy keresztelőt is tartottak.
Fotók: Bakos Tibor nőr. ddtbk. és KEOL.hu